İSTEYİN GELSİN

İSTEYİN GELSİN !!!
Düşüncelerimizin ve konuştuklarımızın nelere kâdir olduğunu bir bilsek eminim çok daha özenle seçerdik sözcüklerimizi. Evrende her şey enerji ve etrafına enerji yaymakta. Düşüncelerimiz de enerji olarak evrene yayılıyor, konuştuklarımız da. Hele ses enerjisi çok daha güçlü. Hangi konu veya kişi hakkında konuşursak, verdiğimiz enerji ile onu besliyoruz. Ne kadar çok kişi o konu ya da kişi hakkında konuşursa, o kadar çok beslemiş ve güçlendirmiş oluyoruz. Ve değişmeyen bir kural var, bilim insanlarının, yazarların, Mevlana, Şems gibi büyük düşünürlerin de sürekli altını çizdiği bir gerçek. Ne verirsek, onu alırız, o bize geri döner. Evrene hangi enerjiyi yayarsak, daha da büyüyerek bize gelecek olan odur.
Şimdi pek çoğumuzun yaptığı yanlışlara bakalım. Konuştuklarımız çoğunlukla şikayetçi olduğumuz şeylerdir. Kafamızda düşünüp durduklarımızda, üzüldüğümüz konular, sorunlarımızdır. Bunlardan kurtulmak istiyoruz ama konuştukça ve düşündükçe bunları sürekli var ediyor, çoğaltıyoruz. Bunlar işimizle ilgili sorunlar, maddi sıkıntılarımız, ailemizden birinin bizi rahatsız eden tutumu, sağlık problemimiz olabilir. Hatta istemediğimiz bir politikacı, desteklemediğimiz bir parti de olabilir.
Oysa ki bunlardan bahsederek, sürekli şikayet ederek, durum ya da kişi hakkında olumsuz konuşarak ondan kurtulmamız mümkün değildir. Sadece daha da güçlendirmiş oluruz, hep var olmasını destekleriz. Hele ki yüzlerce, binlerce, milyonlarca insan aynı olay, aynı kişi hakkında konuşursa, çok yoğun bir enerji açığa çıkar ve istediğimizin tam tersi olarak milyon kat daha güçlenmesini sağlamış oluruz.
YAPMAMIZ GEREKEN, hayatımızda olmasını istemediklerimiz hakkında değil, olmasını istediklerimiz hakkında konuşmak, onları düşünmektir.

 • Sürekli borçlarınızı düşünürseniz, borcunuzdan asla kurtulamazsınız. BOLLUK İÇİNDEYİM, ŞÜKÜRLER OLSUN derseniz, bunu sürekli yaparsanız gerçekleşecek olan da bolluktur.
 • Hastalığınızı düşünür, ya da ”hasta olmak istemiyorum” derseniz veya hastalanmaktan korkarsanız hastalığı davet ediyorsunuz demektir, emin olun gelecektir. SAĞLIKLI OLDUĞUM İÇİN ŞÜKÜRLER OLSUN, KENDİMİ HARİKA HİSSEDİYORUM demeyi alışkanlık haline getirenler ise her zaman sağlıklıdır.
 • Yaşlanmaktan korkan daha hızlı yaşlanır, kaybetmekten korkan kaybeder, istemediği bir politikacının başa geçeceğinden korkan verdiği enerjiyle ona yardım eder. Çünkü korkularımız da çok güçlü çekim gücü oluşturan enerjilerdir. Neden korkarsak onu hayatımıza getiririz. Hepimiz hayatımızda en az bir kez ”korktuğum başıma geldi” diye düşünmüşüzdür. Korkmaya devam edersek, o da başımıza gelmeye devam edecektir. ”Düşüncelerini değiştir, hayatın değişsin” sözünü duymuşsunuzdur.
  SADECE İSTEDİKLERİNİZE ODAKLANIN ve ONLARI BESLEYİP GÜÇLENDİRİN. SİZE ÇOĞALARAK GERİ DÖNSÜNLER.
 • Çok para mı istiyorsunuz, BANA YETECEĞİNDEN FAZLASINA SAHİBİM, BOLLUK İÇİNDEYİM, GELİRİM SÜREKLİ ARTIYOR gibi şimdiki zaman ya da geniş zamanlı cümleler kurun, bunun için yürekten şükredin. VE MUCİZEYİ YAŞAYIN.
 • Bir kişiyi sevmiyorsanız, istemiyorsanız, onun hakkında konuşmayı hemen bırakın.Onun yerine güçlendirmek istediğiniz kişiden bahsedin. İstediğiniz yerde olduğunu hayalinizde canlandırın, buna tüm kalbinizle inanın ve bunun için şükredin. Bunu sürekli yapın, çevrenize de yaptırın. Ya aksi olursa gibi şüpheler taşırsanız, yine başa döner, aksini oldurursunuz. YAŞADIĞIMIZ HAYAT, DÜŞÜNCELERİMİZ VE SÖZCÜKLERİMİZİN MIKNATISI GİBİDİR.
 • Olumlamalar, hayatınızı çok daha güzel hale getiren sihirli cümlelerdir, onları sık sık kullanın. Neyi istiyorsanız, istiyorum kelimesini kullanmadan, var olduğu için şükredin, gülümseyin, mutlu olun 🙂 Gelecek zamanlı cümleler kurmak, istediklerinizin hep gelecekte kalmasına yol açar, İstiyorum sözü ise hep istemeye devam etmeniz demektir… Oldu, var, hep öyle, oluyor gibi şimdiki zaman ya da geniş zamanlı cümleler kurup, sonrasında ŞÜKRETMELİSİNİZ. EN GÜÇLÜ DUA ŞÜKÜRDÜR. Ne için şükrederseniz, o var olur, çoğalır hayatınızda..
  Alıntı

İSTEYİN GELSİN” üzerine bir yorum

 1. Geri bildirim: İSTEYİN GELSİN – Gamze'nin Dünyası

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s